İslami Chat Sohbet

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi ve Kadir gecesi fazileti ile alakalı birçok Hadis-i Şerif mevcuttur..
Bu yazımızda Kadir Gecesi Fazileti hususunda pek çok rivayetten bahsedeceğiz...
dini Sohbet Odaları dini sohbet Yap

Kadir Gecesi Fazileti

Bu hadis-i şerifte Kadir gecesi fazileti elde etmek için önerilen kaim olmak, ibadete kalkmak veyahut teravih namazı demektir. Diğer bir kavle göre gece kaim olmak, kendisiyle meydana gelen herhangi bir namaz demektirdini Sohbet konusunda siz değerli kullanıcılarımıza, her hangi bir kayıt şartı olmadan, email adresi belirtmeden, sınırsız kesintisiz bir şekilde sohbet gerçekleştirebileceğiniz bedava dini sohbet odalarını, sizlere açıyoruz arkadaşlar.

Kadir Gecesi hakkında

Bağışlanan günahlar, küçük günahlardır. Bazı âlimler “Eğer kişinin küçük günahı olmazsa; büyük günahları hafifletilir.” demişlerdir. Bazı âlimler ise: “Kadir Gecesi’nde akşam ve yatsı namazını cemaatle kılan; Kadir gecesi fazileti elde etmiştir.” dediler. İmam Ebulleys: Kadir Gecesi namazının en azı iki rekat, en çoğu bin rekât ,ortası ise yüz rekâttır.” demiştir.

Ücretsiz dini Chat Kanalı

Kadir Gecesi fazileti elde etmek için bu gece şu namaz kılınır. Her rekâtta bir Fatiha, üç İnna enzelnahu ve üç Kulhüvallahü ehad okumaktır. İki rekâtta bir selâm verir, her selâmdan sonra Peygamberimiz üzerine salât okur. Sonra kalkıp yüz rekât veya daha az, yahut daha çok, ne kadar kılmak isterse namazını kılar. İşte bu iki rekât, bin ay namazdan hayırlıdır

Bedava islami Sohbet Odaları

Bu geceyi en mükemmel şekilde ihya etmek için, namaz kılmalı, dua etmeli ve Kur’an-ı Kerim okumalıdır. Peygamberimiz, Ramazan ayının son on gününde, diğer günlerde yapmadığı bir çalışma yapar, daha çok ibadetle meşgul olurdu.. Hz. Aişe (r.a.)’dan rivayet edildiğine göre, Peygamber Efendimiz (s.a.v.) Ramazan ayının yirmi gününde hem namaz kılar, hem uyurdu. Son on günündeyse namaz ve diğer ibadetlerle geceleri ihyaya çalışırlardı..